İlhan Özgen ile Sohbet

Tarih: 16 Temmuz 2022 Cumartesi

Plase Dergi olarak kendimizi her zaman bir akademi olarak tanıttık. Bu misyonu kendimize yükledik ve şimdi bu misyona uygun olarak yazar arkadaşlarımızla onların idollerini buluşturuyoruz. İlk konuğumuz İlhan Özgen.

Zoom üzerinden gerçekleşecek etkinlik sadece Plase Dergi üyelerine açık olacak olup devam edecek olan benzer etkinliklerimizden haberdar olmak ve onlara katılma şansını yakalamak için sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Twitter İçin Tıklayınız

Instagram İçin Tıklayınız

1986’da doğdu. 2012’de futbol tarihi blogu Toprak Saha’da yazmaya başladı. Kısa süreli spor siteleri ve futbol projeleri mesaisinden sonra 2015’te Socrates Dergi‘ye editör olarak adım attı. Derginin ilk sayısından bugüne içerik üretmeye devam ediyor. Öte yandan bazı kitaplara makaleler de yazan İlhan Özgen, 2019 tarihli Kolej Havası Belgeseli’nde de röportaj editörü olarak görev yaptı. Ayrıca Socrates’in YouTube kanalında 4 sezondur devam eden Sinyor Ne Diyor programını yapan Özgen, Socrates Podcasts bünyesinde de; Kupa Hikâyeleri, EURO Anıları ve Socrates FC programlarına katkı sağladı.

2016 – Romantik Yürekler (Mehmet Yüce – İletişim Yayınları) – Mehmet Oğuz Röportajı ve aile futbol anısı ile

2017 – Türkiye’nin 1960’lı Yılları (İletişim Yayınları) – ‘Sıfatlardan Ötesi: Taçsız Kral ve Ordinaryüs’ makalesi ile

2018 – Osmanlı’dan Cumhuriyet’e Azınlık Spor Kulüpleri ve Sporcular (İş Kültür Yayınları) – Kitabı Yayına Hazırlayan

2019 – Kolej Havası (Belgesel) – Röportaj Editörü

2020 – Dünyanın Ters Köşesi Latin Amerika: Tarih, Toplum, Kültür (İletişim Yayınları)- ‘Latin Amerika’da Futbol: Bir Oyundan Fazlası’ makalesi ile

Total
0
Shares
Önceki Yazı

Barcelona 2011: Mucize Takım

Sonraki Yazı
Parabolica

70 | Avusturya GP